O nás

Medicinální nebo přístrojová pedikúra?

Obě tato pojmenování jsou správná. Nazýváme tak novou, moderní a pokrokovou techniku odborného ošetření nohou školeným pedikérem – podiatrem, pomocí spediálního pedikérského přístroje.
V západních zemích „medicinální pedikúra“ znamená odbornou kvalifikaci na úrovni dlouhodobého nákladného vzdělání, v České republice systematicky připravuje a rozvíjí tento obor Česká podiatrická společnost, která sdružuje pedikéry a garantuje jejich odbornost a další doplňující vzdělání.

Prstové korektory Erkoton

Moderní pomůcka používaná pokrokovými pedikérskými salony pro korekci prstových deformací. Souprava pro výrobu meziprstních korektorů ERKOTON 30 je výrobkem špičkové německé firmy ERKODENT. Dvousložkový silikonový materiál je vysoce elastický, odolný proti trhání, vhodný k broušení, příjemný k nošení.
Mezi základní výhody patří bezbolestné ošetření, individuální vytvarování, jednoduchá manipulace, možnostdobrušování a vyhlazení, fyziologická a dermatologická nezávadnost, přesnost modeláže, minimální odpad.

B/S špony – ošetření s multiaplikátorem

Pečlivá příprava je důležitá: nejlepší předpoklady k optimálnímu účinku nabízí odborné ošetření nehtů. Nadprůměrně tlusté (silné) nehty by měly být tence zbroušeny. Bezprostředně před aplikací B/S špony by se mělo vyvarovat koupelím nohou, ale také nanášení dezinfekčních prostředků. V prvním kroku ošetření budou nehty pomocí B/S čističe odmaštěny. Čistič musí nejdříve dobře uschnout.